دسته‌بندی نشده

انواع براش آرایشی و کاربرد آنها

اگر میکاپ کردن را هنری مشابه نقاشی و طراحی در نظر بگیریم، براش‌های آرایشی همتای قلم موهای نقاشی هستند. حقیقت این است که شما نمی‌توانید بدون به کارگیری ابزار مناسب، اثر هنری بی عیب و نقصی بیافرینید. به همین دلیل، اگر به دنبال اجرای میکاپ‌های حرفه‌ای و نچرال هستید، بهتر است استفاده صحیح از براش آرایشی مرغوب را جدی بگیرید.

نقش براش‌های آرایشی در تاریخچه میکاپ

میکاپ، هنری کم نظیر و خارق العاده برای پوشاندن نواقص صورت، برجسته کردن نقاط قوت و در یک کلام، زیبایی و جذابیت بیشتر چهره است. این هنر در راستای فطرت زیبایی طلب بشر، از آغاز نخستین تمدن‌ها با ما همراه بوده است. اما لوازم آرایشی، تنها نیمی از این مسیر را تشکیل می‌دهند. نیمه دیگر هنر میکاپ، به ابزار و وسایل مخصوص آن وابسته است.

لوازم آرایشی و ابزارهای مختلف آن در طی سالیان، دستخوش تغییرات گسترده‌ای شده‌اند. اما یکی از ابزار ثابت و هزارساله آرایش، براش‌ها هستند که همواره پرقدرت در جای خود ایستاده‌اند. در نسل جدید براش‌های آرایشی، دسته‌های استخوانی و چوبی با مواد پلاستیکی و سیلیکونی جایگزین شده‌اند. الیاف فیبری و مصنوعی، به منظور حمایت از حقوق حیوانات، تا حد زیادی جایگاه تار موهای طبیعی را پر‌ کرده‌اند. اما چیزی که ثابت مانده، ضرورت کاربرد و جایگاه براش‌های آرایشی در صنعت زیبایی است.

راهنمای انتخاب براش مناسب

براش‌های آرایشی، امروزه جایگاه ویژه‌ای در صنعت زیبایی دارند و از تنوع بسیار گسترده‌ای برخوردارند. این براش‌ها از نظر تراکم، جنس تار مو، اندازه، شکل و کاربری در انواع مختلفی تولید می‌شوند. این گستره وسیع از تنوع، ممکن است انتخاب براش مناسب را با دشواری همراه کند. اما آشنایی با برخی نکات حرفه‌ای، تا حد زیادی این مشکل را رفع می‌نماید.

تراکم تارها را در نظر بگیرید

تراکم فیبر یا تار موهای براش آرایشی، تعریف کننده تعداد تار موهای به کار رفته برای تولید و طراحی براش است. این امر، یکی از شاخص‌های کلیدی و بسیار مهم در زمینه انتخاب براش با کیفیت به حساب می‌آید.

براش‌های آرایشی با توجه به کاربری خود، تراکم متفاوتی دارند. برای مثال، هنگام استفاده از فونداسیون یا سایه چشم، شما به براشی با تراکم بالا و لایه‌های متعدد احتیاج دارید. اما برای اجرای رژگونه و برنزر، هیچ چیز به اندازه براش‌های کرکی و کم تراکم کارآمد نیست.

براش مناسب آرایش

ریزش تار براش را امتحان کنید

بسیاری از براش‌ها ممکن است از نظر طراحی و تراکم تار از کیفیت خوبی برخوردار باشند، اما حلقه فلزی رابط آنها به درستی نصب نشده باشد. این حلقه فلزی، تثبیت کننده جایگاه تار موهای براش و رابط اتصال آن به دسته است.

در چنین شرایطی، تارهای براش به راحتی از دسته خود جدا می‌شوند و می‌ریزیند. برای امتحان این مورد، کافی است موهای براش را بین دستانتان قرار دهید و به صورت پیاپی تارهای آن را با ملایمت به سمت بیرون بکشید. اگر تار مو از دسته جدا نشد، اتصال حلقه رابط به خوبی انجام شده است. در غیر اینصورت، بهتر است به دنبال محصول مناسب‌تری باشید.

جنس موی براش را بررسی نمایید

موهایی که امروزه برای ساخت براش به کار می‌روند، در دو نوع مصنوعی و طبیعی طبقه بندی می‌شوند. موهای طبیعی، معمولا از خز حیواناتی مانند سنجاب، سمور، خرگوش یا بز به دست می‌آید. این جنس از براش، بسیار نرم است و کیفیت بالایی دارد. اما با توجه به آزار حیوانات و ضایع شدن حقوق آنها، خرید این دست از براش‌ها توصیه نمی‌شود.

نوع دیگری از موهای براش وجود دارد که از مواد شیمیایی و غیر طبیعی مانند فیبرهای پلاستیکی تولید می‌شوند. این تارهای غیر طبیعی، از نظر کیفیت در چند گرید جای می‌گیرند. برای امتحان کیفیت براش‌های فیبری، آن را روی پوستتان امتحان کنید و از نرم بودن آن اطمینان حاصل نمایید. هرقدر لطافت تارهای فیبری بیشتر باشد، کیفیت محصول نیز بیشتر است.

از اهمیت جنس دسته براش غافل نشوید

دسته براش، نگهدارنده اصلی این ابزار است و نقش غیر قابل انکاری در کاربری آن دارد. دسته براش با کیفیت، استقامت و استحکام قابل قبولی دارد. همچنین وزن دسته نیز، نباید بیش از سنگین یا سبک باشد.

آشنایی با انواع براش‌های آرایشی

با گذشت زمان و پیشرفت صنعت زیبایی، محصولات آرایشی جدیدی از قبیل برنزر، کانتور، سایه چشم و ... به جمع لوازم آرایشی کلاسیک اضافه شد. اما تولید محصولات نوین، به معنی نیاز به ابزار جدید است. این امر، زمینه را برای گسترش طراحی و کاربری براش‌های آرایشی فراهم نمود. در حال حاضر هم، شاهد تنوع غیر قابل شمارش این براش‌ها در انواع برندها و جنس‌های مختلف هستیم.

با این حال، برای اجرای میکاپ کامل و حرفه‌ای، لازم نیست حتما همه براش‌های موجود در بازار را خریداری نمایید. بلکه تهیه براش‌های اصلی و ضروری میکاپ، تا 90 درصد نیازهای شما را به راحتی پوشش می‌دهد.

براش پایه

براش پایه

فرقی نمی‌کند از طرفداران زیرسازی‌های سنگین و حرفه‌ای هستید یا آرایش لایت. در هر صورت، داشتن براش پایه مناسب در کیف آرایشی امری ضروری است. انتخاب براش پایه باکیفیت، آرایشی بی عیب و نقص را برایتان رقم می‌زند. با استفاده از این مدل براش، دیگر لازم نیست ساعت‌های بسیاری از وقتتان را به یک دست کردن فونداسیون و پودر پنکیک اختصاص دهید. بلکه می‌توانید در عرض چند دقیقه، لایه‌ای یکدست از کرم پودر را روی سراسر پوست صورتتان پخش کنید.
براش پایه، بزرگترین عضوی است که در یک ست براش آرایشی به چشم می‌خورد و دو نوع مختلف دارد:

  • براش پایه مخصوص فونداسیون پودری، مخصوص استفاده از پنکیک و دیگر محصولات مشابه است. تارهای این براش کرکی هستند و سطح وسیعی را پوشش می دهند.

  • براش پایه مخصوص فونداسیون مایع، برای مصرف انواع BB کرم، CC کرم، کوشن و ... تولید شده است. تار موهای این براش، تراکم بالاتری دارند و در یک قسمت باریک‌تر می‌شوند.

نحوه استفاده از براش پایه

برای استفاده از براش پایه، 2 راهکار اصولی وجود دارد که انتخاب هریک از آنها، به سبک آرایش و راحتی خود شما بستگی دارد:

در راهکار اول، ابتدا مقدار کافی از کرم پودر را مستقیما روی نقاط مرکزی صورتتان قرار دهید. این نواحی شامل وسط پیشانی، روی گونه‌ها، چانه و پل بینی است. حالا براش پایه خود را بردارید و به صورت دورانی روی پوستتان حرکت دهید تا لایه نازک و یکدستی از کرم پودر، روی صورتتان پخش شود.

در روش بعدی، ابتدا مقداری از کرم پودر را روی نقاط مرکزی پوستتان بمالید و به کمک انگشتانتان، آن را پخش کنید. سپس براش پایه را روی پوستتان حرکت دهید تا فونداسیون به شکل یکنواخت پخش شود. نکته مهم این ترفند، پیروی از حرکت دایره‌ای براش روی پوست صورت و وارد کردن فشار ملایم به آن است. با پیش گرفتن این روش، می‌توانید در مصرف لوازم آرایشی گران قیمت خود صرفه جویی نمایید.

براش رژگونه و برنزر

براش رژگونه و برنزر

براش رژگونه، دومین عضو غول پیکر کیت براش شما است که از نظر چیدمان تار مو و تراکم با براش پایه تفاوت اساسی دارد. سر این براش به صورت پهن و دایره‌ای طراحی شده است و تمرکز مواد آرایشی را در مرکز حفظ می‌کند. تار موها نیز بیشتر حالت کرکی دارند و می‌توانند پودرهای آرایشی را به صورت یکنواخت پخش نمایند.

نحوه استفاده از براش رژگونه

استفاده از براش رژگونه، کار بسیار راحتی است. اما چند نکته طلایی و حرفه‌ای وجود دارد که با دانستن آنها، میکاپ حرفه‌ای‌تری خواهید داشت. برای شروع، ابتدا براش خود را به صورت عمودی با زاویه 90 درجه در دست بگیرید. سپس سر آن را روی پودر آرایشی بمالید. یکبار دیگر، براش را با زاویه 30 درجه روی پودر بمالید تا کرک‌های کناری نیز به پودر آغشته شوند. حالا دسته براش را چند بار به آرامی به لبه پالت آرایشی‌تان بزنید تا پودر اضافی گرفته شود.
براش را دقیقا روی سیب گونه‌هایتان قرار دهید و به سمت شقیقه‌ها بکشید. با این ترفند، تمام قسمت‌های براش به مقدار کافی به پودر رژگونه آغشته می‌شود و رژگونه به صورت یکدست روی پوست صورت می‌خوابد.

برای استفاده از برنزر، براش خود را با روش گفته شده به پودر آرایشی آغشته کنید. حالا آن روی قسمت پیشانی قرار دهید و به سمت خط گونه‌ها بکشید. این کار را برای هر دو طرف صورتتان انجام دهید و سپس به سراغ خط پایین فک بروید.

اگر از یک براش به صورت توامان برای اجرای رژگونه و برزنزر استفاده می‌کنید، حتما بین کار آن را تمیز کنید. در غیر این صورت، مواد آرایشی با هم ترکیب می‌شوند و رنگ اصلی محصولات را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

براش پودر

براش پودر

بسیاری از افراد براش پودر و پایه را با هم اشتباه می‌گیرند و حتی آنها را به صورت جایگزین استفاده می‌کنند. این بزرگترین اشتباهی است که ممکن است در اجرای میکاپ حرفه‌ای مرتکب شوید. براش پودر نسبت به براش پایه، تراکم کمتری دارد. موهای این براش، در سطح وسیعی تنظیم شده‌اند و از روبرو حالت بیضی شکل دارند. این براش، برای استفاده از محصولات فشرده و پودری مانند پودر بیک، پودر فیکس، کانسیلر پودری و ... طراحی شده است.

نحوه استفاده از براش پودری

براش پودر جادویی، عصای همه کاره آرایشگران است و از نظر اندازه و تراکم تنوع بسیار بالایی دارد. انتخاب انواع مختلف این براش، به محصولات آرایشی و نیاز شخصی شما بستگی دارد. براش‌های کوچک و متراکم، برای آرایش زیر چشم و بالای گونه‌ها مناسب هستند. در حالی که براش‌های بزرگ و کرکی برای تنظیم میکاپ گونه، پیشانی و خط فک طراحی شده است.

برای استفاده از این براش، آن را در پودر مورد نظرتان فرو کنید و با چند ضربه، مقدار اضافی پودر را بگیرید. سپس براش را روی ناحیه دلخواه بمالید و اهداف آرایشی خود را اجرا کنید.

براش کانتور

براش کانتور

کانتورینگ، تکنیکی فوق‌العاده حرفه‌ای برای زاویه سازی صورت با استفاده از محصولات آرایشی است. یکی از مهم‌ترین پایه‌های کانتورینگ صحیح، انتخاب براش مناسب و باکیفیت است. براش کانتور به صورت زاویه دار (مخروطی) و بسیار متراکم طراحی می‌شود. این براش، خطوط پهن و یکنواختی از کانتور یا کانسیلر را روی صورتتان اجرا می‌کند و قدرت فید خیلی بالایی دارد.

نحوه استفاده از براش کانتور

قلمو را به صورت مستقیم و نود درجه در دست بگیرید و قسمت سر آن را به کانتور یا کانسیلر آغشته نمایید. حالا براش را از قسمت پهن، روی گونه خود قرار دهید و گودی بین فک و گونه را پر کنید. این کار را برای قسمت بالای پیشانی و زیر خط فک نیز انجام دهید. سپس براش را با حرکات مستقیم رفت و برگشتی، روی خطوط کانتورینگ بمالید تا کاملا فید شود.

براش چشم زاویه دار

براش مناسب چشم

این براش تراکم متوسطی دارد و در اندازه‌های 5/. تا 1.5 سانتی تولید می‌شود. براش سر کج یا زاویه دار، ابزاری همه کاره برای تکمیل میکاپ چشم و ابرو است. زاویه دقیق این براش، مکان رسم خط چشم‌های پهن، هاشور ابرو، خط انداختن مرز ابرو و مرتب کردن سایه چشم را برایتان بسیار آسان می‌کند.

براش سایه چشم تخت

براش سایه چشم

اگر از طرفداران آرایش چشم و سایه چشم هستید، در خرید این براش شک نکنید. از ابزارهای سیلیکونی تا پدهای اسفنجی، وسیله‌های بسیاری برای اجرای سایه چشم وجود دارد. اما هیچکدام از آنها به اندازه براش سرتخت کارآمد نیستند. تار موهای این براش، به صورت لایه لایه روی یکدیگر قرار گرفته‌اند و همپوشانی بالایی دارند. این ویژگی، قدرت پخش آنها را افزایش می‌دهد. در نتیجه، لایه‌ای غنی و پررنگ از سایه چشم را به پلک‌هایتان منتقل می‌کند.

نحوه استفاده از براش سایه چشم تخت

قلم مو را از قسمت صاف آن، به سایه چشم آغشته نمایید. سپس براش را روی گوشه داخلی چشمتان قرار دهید و به سمت بیرون حرکت کنید. این کار را چندبار تکرار کنید تا سایه، به صورت یکنواخت پشت چشمتان پخش شود و هیچ رد و لکه‌ای باقی نماند. در صورتی که می‌خواهید ظاهر تیره‌تر و پررنگ‌تری خلق کنید، براش را مجددا به پودر سایه آغشته نمایید و مراحل گفته شده را تکرار کنید.

براش مژه و ابرو

براش مژه و ابرو

براش مژه و ابرو، جنس و ظاهر متفاوتی نسبت به دیگر انواع براش دارد. جنس تار موها از سیلیکون و مواد پلاستیکی است و چیدمان آنها نیز به شکل مخروطی و فاصله دار طراحی شده است. در واقع می‌توان آنها را نمونه مشابهی از اپلیکاتور ریمل دانست.

این براش، امکان تنظیم آرایش ریمل، مرتب کردن ابرو و استفاده از محصولاتی مانند ژل ابرو، صابون ابرو، مواد لیفت و ... را برایتان فراهم می‌نماید.

نحوه استفاده از براش مژه و ابرو

استفاده از این براش با توجه به هدف و محل میکاپ شما متفاوت است:

  • برای آرایش مژه، ابتدا ریمل خود را با براش معمولی اجرا کنید. اپلیکاتور ریمل را از قسمت ریشه روی مژه‌هایتان قرار دهید و آن را به سمت بالا بکشید. با این کار، تمام تارهای مژه به ریمل آغشته می‌شوند و امکان به هم چسبیدن مژه‌ها نیز کاهش می‌یابد. سپس براش مژه را به صورت افقی در دست بگیرید و از  قسمت ریشه به سمت بالای مژه‌ها هدایت کنید. با این کار، ریمل اضافی برداشته می‌شود و آرایشتان حالت طبیعی‌تری به خود می‌گیرد.

  • در صورتی که قصد دارید از این براش برای میکاپ ابرو استفاده نمایید، ابتدا باید محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید. برای استفاده از ژل یا صابون ابرو، ابتدا براش را کاملا خیس کنید و رطوبت اضافی آن را بگیرید. سپس به محصول مورد نظر آغشته نمایید.

براش را به گونه‌ای در دست بگیرید که امتداد سیلیکونی آن دقیقا در جهت رویش ابرو هایتان قرار بگیرد. حالا تار ابروها را به سمت بالا حالت دهید.این کار را چندبار تکرار کنید تا ابروها کاملا مرتب شوند.

این 7 براش آرایشی معرفی شده، ضروری‌ترین ابزاری هستند که برای میکاپ خود به آنها احتیاج دارید. اما همانطور که شما هم می‌دانید، تنوع براش‌های آرایشی خیلی بیشتر و گسترده‌تر است. در صورت نیاز، شما می‌توانید از دیگر براش‌های موجود در بازار نیز استفاده نمایید. همچنین پیشنهاد می‌شود هنگام خرید لوازم آرایشی جدید، درباره ابزار و براش‌های تخصصی آن نیز با فروشنده یا مشاور زیبایی مشورت نمایید.

اگر به دنبال ست براش کاربردی و بی‌نظیری برای میکاپ روزانه خود هستید، سری BH COSMETICS برای شما طراحی شده است. این مجموعه شامل 15 عدد از کاربردی‌ترین براش‌های آرایشی است و تمام نیازهای شما را برطرف می‌نماید.

  • ارگونومی منحصر به فرد دسته‌ها و وزن پایین آنها، کاربری براش‌های روژا را تسهیل می‌نماید.
  • تراکم تار موهای این ست، به صورت کاملا استاندارد طراحی شده است.
  • حلقه رابط بین دسته و براش به خوبی نصب شده و تار موها دچار ریزش نمی‌شوند.
  • تار موهای براش روژا، در راستای حمایت از حقوق حیوانات، از الیاف فیبری مرغوب تولید شده‌اند.
  • روژا، براش‌های بسیار نرمی دارد و باعث ایجاد آسیب پوستی نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *